Choď na obsah Choď na menu
 


Interview: Pedro Moreno (Cristobal)

10. 10. 2010

Obrázok V novembri  2000, zničený chudobou a túžbou  po slobode, urobil Pedro Moreno (narodil sa 14.septembra 1981 v La Habane) jedno z najdôležitejších rozhodnutí svojho života.  Presťahoval sa z rodnej Kuby,  vzdal sa štúdia priemyselného inžinierstva, odporoval svojmu otcovi, rozhodol sa odísť do Miami a splniť si všetky svoje sny.

-         

 

      Ako si sa cítil v úlohe Cristóbala Colóna?

Účasť v seriáli 'El Rostro de Analía' (Pravá tvár vášne) mi dala najviac príležitostí. Touto telenovelou som sa stal slávnym na celom svete a to sa mi nepodarilo zatiaľ so žiadnym seriálom, v ktorom som účinkoval. Teraz ma ľudia spoznávajú. To je najväčší problém, oberá ma to o súkromie. Rola detektíva Cristóbala bola náročná, v skutočnosti obnášala  mnoho napínavých akcií a kaskadérskych kúskov.

-          Máš niečo s tvojou postavou Cristóbala spoločné?

 Ako on, aj  ja som romantik, ale moje vzťahy nie sú také zrelé. Ale to, čo nás najviac rozdeľuje je gravitácia. Cristobal je triezvy človek, a ja som naopak viac zábavný.

-          Ako si sa dostal von z Kuby?

Mal som 17 rokov a študoval som priemyselné inžinierstvo. Predtým, než som dokončil prvý ročník štúdia, môj otec odišiel do Uruguaja. Pri práci na „International School of Cinema“ som videl veľké možnosti a mal som tiež veľký záujem o herectvo. Pas na cestu som dostal v januári 2001, ale podarilo sa mi utiecť už v novembri. Spolu s mojím otcom, ktorý už dávno plánoval útek. Na lodi s nami ešte utekalo ďalších 18 ľudí. Za spomenutie ešte stojí aj to, že sme sa vybrali na dvojdňový prechod cez hory, kadiaľ sme boli nútení cestovať, podobne ako väčšina Kubáncov, ktorí plánujú útek. Táto pasáž bola veľmi vyčerpávajúca a veľmi veľa som schudol. Nadával som, ale vďaka Bohu, môj otec bol so mnou a dodával mi povzbudenie.

-          Myslíš si, že vysoko postavený muž, akým si teraz, by ľahšie dosiahol odchod z Kuby?

Nemyslím si, že je to tak. V prvom rade som stále obyčajný človek, ktorý miluje cvičenie a starať sa o svoju formu, ktorá je veľmi dôležitá. Nemám hlavu príliš v oblakoch a snažím sa zostať dole pri zemi. Kariérny postup nie je najjednoduchší, je nestabilný a vyžaduje si tvrdú prácu.

-          A teraz, čo je tvoj najväčší sen? Hollywood?

Každý herec má jeden sen: byť na obrazovke. Hollywood je môj cieľ, ale nepohŕdam ani televíznymi seriálmi, a meno si chcem najskôr vybudovať vo svojej krajine. Chcem hrať hlavnú úlohu, a potom uvidíme. Mám 29 rokov a teším sa každej novej príležitosti. Som predsa ešte len v začiatkoch. Snívam o úlohe záporného charakteru, aby som nezostal zaškatuľkovaný len ako pozitívny hrdina. Cítim sa pripravený na túto výzvu a teším sa na príležitosť ukázať moje ďalšie schopnosti.

-          Chcel by si ešte na koniec povedať niečo o sebe?

Poviem len toľko, že som citlivý človek, dobrý spoločník, ktorý má rád šport, mám ženu a dvojročného  syna, ktorý mi dáva motiváciu. Žitie v slobodnej krajine, mi umožnilo lepšie pochopiť slová kubánskeho básnika Josého Martího: "K plnosti života človek potrebuje tri veci: napísať knihu, zasadiť strom a založiť rodinu." Už som zasadil strom a mám syna.Už mi len chýba aby som napísal knihu.(smiech)Obrázok

 

Náhľad fotografií zo zložky Cristóbal Colón

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

camila

(kamila , 14. 6. 2010 20:00)

wubim ta